Teczki

Pewnie każdy z nas korzystał z różnych teczek. Niektóre mają skrzydła wewnętrzne i rozkłada się je jak skoroszyt, inne są w formie pudełkowego boxu zamykanego na rzepy albo gumkę. Czasami możemy mieć takie, które przypominają nam koperty.

Możliwości są różne i tak naprawdę dzięki temu można zawsze szukać sobie takiego rozwiązania, które dobrze spełni nasze osobiste oczekiwania.

Materiał i kolorystyka

Klasyczne białe teczki z kartonu są oczywiście najtańsze i nadal bardzo często wykorzystywane. Ale pojawiają się również kolorowe teczki, które mogą mieć również marmurkową powierzchnię. Niekiedy przygotowuje się je z laminowanego kartonu, dzięki czemu są one bardziej odporne.

Spotkać można teczki z okleiną wzmacniającą. Niekiedy pojawiają się także teczki przygotowywane z tworzyw sztucznych takich jak PCV czy polipropylen. Teczki kartonowe raczej są nieprzeźroczyste co wydaje się być sprawą oczywistą.

Te wykonywane z tworzy sztucznych mają charakter przeźroczysty i mogą mieć wiele kolorów. Dlatego każdy może szukać dobrego rozwiązania dla siebie. Teczki z tektury często mają także miejsce na opis, dlatego dobrze sprawdzą się przy segregowaniu dokumentów.

systemy zamknięć teczek Sposoby zamknięcia i zabezpieczenia zawartości:

Teczki wiązane

To oczywiście klasyczne tradycyjne teczki z tasiemkami, które dają możliwość wiązania i zabezpieczenia zawartości.

Teczki na gumkę

Mamy kilka form, jeśli chodzi o zapięcia na gumkę. Najprostsze rozwiązania to naciąganie gumki na okładkę po całej wysokości. Inna to naciąganie gumki na rogi. Wtedy można zdejmować gumę z jednego rogu, tak by zajrzeć pod okładkę, aby sprawdzić czy dokumenty są na miejscu. 

Teczki na rzep

To teczki często w formie boxu pudełkowego, które mają zastosowane specjalne zapinanie na rzep. Nadal dość często można się z takim rozwiązaniem spotkać i jest ono dość wygodne, podobnie jak teczki zapinane na specjalne zaciski, które dobrze chronią zawartość przed wypadaniem. W tym zakresie mamy także specjalnie przygotowywane teczki na suwak cieszące się sporym zainteresowaniem kupujących.

Story Page