5 rzeczy, które warto dodać do pakietu dobrego samopoczucia pracowników

Produktywność to coś, czego wszyscy potrzebujemy w naszym życiu.

Nawet z dala od naszej pracy, bycie produktywnym pozwala na wykonywanie codziennych zadań, załatwianie spraw i upewnianie się, że nie przegapisz niczego ważnego. Jednak siedząc przy biurku, bycie produktywnym może stanowić różnicę między awansem a brakiem awansu, pracą lub jej brakiem!

Jest wiele czynników, które mogą wpływać na wydajność w miejscu pracy, a czasami wydajność może naturalnie spaść, na przykład z powodu choroby lub okresu stresu. Jednak skupienie się na zmianie stylu życia pomoże Ci stać się szczęśliwszym i zdrowszym w swoim życiu, utrzymując jednocześnie wysoką wydajność.

Kiedy skupiasz się na zdrowiu, wszystko zmienia się na lepsze, w tym ilość posiadanej energii, jasność umysłu i zdolność do wykonywania zadań.

Co to jest pakiet dobrego samopoczucia?

Jako pracodawca masz szereg obowiązków związanych z pracownikami, a jednym z nich jest zapewnienie wysokiego morale. Kiedy to zrobisz, wszystko inne za tym pójdzie, w tym wydajność.

Pracownicy o wysokim morale są naturalnie bardziej produktywni, zdrowsi w ogóle, a cały obraz biura jest znacznie bardziej pozytywny niż w przeciwnym razie. Jednym ze sposobów na zapewnienie morale przy jednoczesnym skupieniu się na stylu życia i zdrowiu jest posiadanie pakietu dobrego samopoczucia dla pracowników.

Jest to szereg korzyści i ofert, z których pracownicy mogą korzystać, jeśli chcą. Oczywiście nie można nikogo zmusić do zmiany stylu życia, ponieważ jest to wybór osobisty, ale ogólnie rzecz biorąc, gdy oferta jest dostępna, wiele osób z niej skorzysta.

Oto pięć rzeczy, które powinieneś dodać do swojego pakietu dobrego samopoczucia, aby przynieść korzyści swoim pracownikom na ich krzesłach biurowych.

  1. Pomoc i porady dotyczące zaprzestania palenia - Palacze nie są tak produktywni jak osoby niepalące. Jest to coś, co było rozważane przez wiele lat. Palenie sprawia, że jesteś ogólnie niezdrowy, więc produktywność w naturalny sposób spada wraz z nim. Oferowanie porad dotyczących rzucania palenia może pomóc tym pracownikom, którzy chcą rzucić palenie, ale nie wiedzą jak to zrobić lub czują, że będą potrzebować dodatkowego wsparcia.
  2. Poufne, bezpłatne sesje doradcze - Jest to usługa idealna do pomocy pracownikom, którzy zmagają się z problemami osobistymi, które mogą mieć wpływ na wydajność pracy i ogólnie na ich zdrowie psychiczne. Oferując tę usługę, dajesz swoim pracownikom szansę na dotarcie do nich i porozmawianie o problemach bez obawy, że ktoś się o tym dowie lub potraktuje ich inaczej. Jest to często bariera dla ludzi mówiących o problemach, więc posiadanie tej usługi jest dużym impulsem dla dobrego samopoczucia.
  3. Tanieczłonkostwo w siłowni - zdrowi pracownicy to wydajni pracownicy, a to oznacza, że trzeba więcej wstawać i ruszać się! Możesz zachęcać swoich pracowników do większej aktywności poprzez instalowanie w biurze stołów o regulowanej wysokości lub biurek z regulacją wysokości, ale oferowanie członkostwa w siłowni po obniżonej cenie może być wystarczającą zachętą dla niektórych pracowników, aby skorzystali z tej oferty i stali się ogólnie zdrowsi.
  4. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne/korzyści - Istnieją pewne kwestie zdrowotne, które nie są objęte NHS lub mają szczególnie długi czas oczekiwania, takie jak optycy, dentyści i prywatna opieka zdrowotna, na przykład fizjoterapia/chiropraktyka itp. Pomaganie pracownikom w wykupieniu polisy w prywatnej firmie ubezpieczeniowej, być może poprzez opłacanie składki, a resztę pobieranie z ich pensji, jest dobrym sposobem na umożliwienie im dostępu do tych usług bez martwienia się o koszty.
  5. Porady dotyczącezdrowego odżywiania i diety - Ogólne porady dotyczące zdrowia i dobrego samopoczucia obejmują dietę, ale także oferowanie zdrowych przekąsek w stołówce, a nie opcji obfitujących w cukier i tłuszcze. Należy również upewnić się, że w stołówce jest zawsze dostępny zapas świeżej wody pitnej. To samo w sobie zwiększy wydajność!

Skupiając się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu pozwalasz swoim pracownikom przy ich biurkach projektowych być szczęśliwszym i zdrowszym, co zwiększa produktywność i sprawia, że biuro jest znacznie przyjemniejszym miejscem do pracy.

Story Page