Taśmy o zastosowaniu biurowym i nie tylko

Taśmy klejące, potocznie zwane również "lepcami" to jedne z ważniejszych akcesoriów niezbędnych w pracy biurowej. Tymczasem, mało kto zwraca na nie jakąkolwiek uwagę. Co najważniejsze, ich ostateczne zastosowanie może różnić się od tego, jakie przewidział dla nich producent.

Dużo zależy jak się okazuje od pomysłowości tych osób, które po takie taśmy będą sięgać. Jak się okazuje, w sklepach z artykułami papierniczymi znaleźć można ogromną ilość rodzajów taśm. Do czego służą oraz czym charakteryzują się konkretne warianty? Odpowiedź, na te pytania znaleźć można w poniższym tekście. Pierwszym, zarazem najbardziej rozpowszechnionym wariantem taśmy klejącej jest ten, wykonany z przezroczystego tworzywa sztucznego. W tej grupie znajdują się również te krystalicznie przejrzyste.

Zazwyczaj, są one dostępne w formie zwiniętej rolki o różnej długości i szerokości. Ostatnimi czasy, rosnącą popularnością cieszą się taśmy matowe. Te, doskonale sprawdzają się jako etykietki np. segregatorów, skoroszytów, gdyż matowa powłoka pozwala na pisanie na ich powierzchni. Po aplikacji, stają się niewidoczne, dlatego nie będzie śladów po tych taśmach. Co się z tym wiąże, nie uszkadzają powierzchni.

Podobne właściwości, posiada również taśma removable, z tym że jest to taśma wielokrotnego użytku. Ciekawą propozycją, wykorzystywaną nie tylko w biurze, ale i szkole, czy podczas prac remontowych będzie taśma dwustronna. Stworzona po to, by sklejać ze sobą dwie płaszczyzny. Analogicznie działa taśma montażowa, zwana także piankową. Doskonale sprawdzi się, do mocowania lekkich ramek lub plakatów.

taśmy klejące W odróżnieniu do innych taśm, nie zostawia ona mało estetycznych plam na ścianie. W magazynach, halach produkcyjnych zastosowanie znajdują taśmy pakowe, które szczelnie zabezpieczą każdą paczkę, o każdych gabarytach i gramaturze. Co ważne, klej którym pokryta jest wewnętrzna warstwa taśmy odporny jest na UV lub wilgoć. Taśma pakowa, daje gwarancję tego iż paczka nie zostanie naruszona, a towar wewnątrz uszkodzony.

Story Page