Jaki długopis?

Wiele osób zastanawia się jak wybrać narzędzie do pisania. Nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi. Trudno wskazać jeden konkretny produkt i powiedzieć, że będzie najlepszy. Przede wszystkim każdy powinien zastanowić się nad tym co jemu będzie odpowiadać i tym pisać, co wydaje się w danym momencie najwygodniejsze i dobrze leży w dłoni.

Nie powinniśmy się zmuszać do stosowania takiego pisadła, które jest akurat dla nas nieodpowiednie i czujemy, że będzie niewygodne. Duże znaczenie dla wyboru będzie miało to w jaki sposób będziemy to narzędzie do pisania prowadzić w ręku. Trzeba także zwracać swoją uwagę na to na czym będziemy pisać, ponieważ to również ma istotne znaczenie. Pióro żelowe będzie stawiać mniejszy opór niż długopis, dlatego dobrze będzie się nim pisać w momencie, gdy mamy gładkie powierzchnie.

Jeśli jednak będziemy pracować na szorstkim papierze to tam lepiej będą się sprawdza klasyczne długopisy. Sporo osób decyduje się na takie cienkopisy, które mają fibrową końcówkę. Mają one wygodną formę w trakcie pisania, ale są miękkie w swoim zakończeniu i to niestety prowadzi do szybkiej deformacji takiej końcówki jeśli będzie się mocno naciskać na kartkę albo inne podłoże. Cienkopisy nie będą dobrym rozwiązaniem, jeśli mamy druki samokopiujące.

długopis biurowy Często wybór odpowiedniego narzędzia jest również determinowany przez nasze nawyki. Jeśli mamy tendencję do gubienia skuwek od pióra to dobrze będzie wybrać taką propozycję, która jest pstrykana. Jeśli kreślimy to możliwe, że dla nas najlepsze będą specjalne rozwiązania, w których mamy możliwość wycierania długopisu z użyciem gumki.

Możliwości są różne i od nas zależy jak je wykorzystamy. Kluczowa będzie zawsze sprawa szukania takiego długopisu, który będzie nam odpowiadał i z którym my będziemy się rzeczywiście dobrze czuli. Jeśli to się uda to można powiedzieć, że decyzja o wyborze takiego czy innego długopisu okazała się rzeczywiście udana i można powiedzieć spokojnie, że ten zakup był dobry a długopis będzie nam długo świetnie służył.

Story Page