Koszulki na dokumenty

Rozmiary koszulek.

Koszulki na dokumenty obecnie są bardzo ważnym elementem, dlatego nie ma się co dziwić, że cieszą się takim zainteresowaniem. Większość z nich realizuje się pod kątem papieru a4, który jak wiadomo jest wykorzystywany najczęściej. Sporadycznie znajdujemy również koszulki w różnych innych rozmiarach A3, A5, a niekiedy nawet A2. Zróżnicowanie jest spore, dlatego coś dopasowanego na pewno uda się wybrać.Mamy również specjalne koszulki poszerzone czy takie, które występują w formie poziomej. 

Struktura, powierzchnia, kolor.

Najczęściej spotkać można koszulki matowe. Ich wielką zaletą będzie to, że są tanie i jednocześnie nie będzie na nich znać odcisków palców. W przypadku krystalicznych mamy również możliwość kopiowania dokumentów bez wyciągania z koszulek, co w praktyce świetnie się sprawdza. Znajdziemy także koszulki, które występują w różnych kolorach i tym samym będzie można dzięki nim dokonywać porządków w dokumentach. Podobną rolę pełnią także koszulki bezbarwne.

Wkładanie dokumentów

Koszulki mają na górze szczelinę, przez którą wkłada się dokumenty. I również w tą samą stronę należy je wpiąć, ponieważ inaczej kartki będą nam wypadać. Są również takie koszulki, gdzie dokumenty wkłada się z boku. Jeżeli od strony perforacji koszulka się otwiera, to ułatwi włożenie dokumenty i będzie można również dopisać coś bez wyciągania.

rodzaje koszulek na dokumenty Koszulki zamykane

Można mówić o różnych takich koszulkach, które mają zabezpieczające klapki. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że dokumenty mogą nam z takiej koszulki wypaść co na pewno praktycznie dobrze się sprawdza. Mamy również takie koszulki, które zapina się na rzep.

Koszulki poszerzane (katalogowe)

Koszulki maja ograniczone możliwości, gdy chodzi o włożenie dokumentów, dlatego warto sprawdzić czy akurat zmieszczą się te dokumenty, które chcemy umieścić. Rozwiązaniem są specjalne poszerzane koszulki, które stają się popularne. Dzięki nim bez obaw o zniszczenie włożyć można nawet około 200 stron, co sprawdzi się w wielu sytuacjach, gdy dokumentów nie chcemy dzielić.

Story Page