Na co zwracać uwagę wybierając zszywacz?

Zszywacze są urządzeniami o niepozornym wyglądzie, trudno jednak nie zgodzić się z tym, że ich znaczenie jest niemożliwe do przecenienia. Ułatwiają codzienną pracę, a do tego sprawiają, że uniknięcie nieporządku jest przynajmniej odrobinę łatwiejsze.

Nie bez znaczenia jest i to, że właśnie ich obecność zwiększa czytelność tekstu drukowanego. Oczywiście, to, co jest proste w teorii, nie musi być takie w praktyce, trudno więc dziwić się, że wiele jest osób, które utyskują na zszywacze i zwracają uwagę na to, że ich wykorzystanie podczas pracy może się okazać sporym wyzwaniem. Nie można jednak nie zgodzić się z tym, że niezadowolenie częściej wynika z niewłaściwego wyboru niż z niskiej klasy samego zszywacza.

Jeśli zatem zastanawiamy się nad czynnikami, które powinny mieć szczególnie duże znaczenie podczas dokonywania wyboru, nie możemy zakwestionować tego, że na pierwszy plan wysuwa się funkcjonalność. Zszywacz powinien być też wygodny w użyciu, a choć ciekawy design nie wpływa wprost na sposób działania, podnosi satysfakcję z posiadania zszywacza. Oczywiście, zszywacze w dość istotny sposób różnią się między sobą, a jedna z podstawowych różnic dotyczy liczby zszywanych przez nie kartek. Tu warto zresztą poczynić pewne zastrzeżenie.

Zszywacz przeznaczony do zszywania trzydziestu kartek najprawdopodobniej poradzi sobie nawet z liczbą dwa razy większą. Należy jednak liczyć się z tym, że wykorzystywany niezgodnie z jego przeznaczeniem, szybko odmówi posłuszeństwa. Różnice mogą dotyczyć również rozmiaru oraz konstrukcji tego rodzaju urządzenia.

Standardowe zszywają około pięćdziesięciu arkuszy, choć w sprzedaży dostępne są rozwiązania, które mogą nam pomóc w zszyciu nawet dwustu kartek. Jeśli jednak chcemy, aby zszywacz służył nam długo, nie powinniśmy zapominać również o roli, jaką mają do odegrania odpowiednie zszywki. Okazuje się, że ich liczba nie jest mała, a dobór odpowiedniego rozmiaru wymaga upewnienia się, jakie są zalecenia producenta w tym zakresie. Warto też pamiętać, że niewielkie zszywki nie sprawdzą się najlepiej jako łącznik dla wielu kartek.

Story Page