Czujesz się bezproduktywnie? 5 sposobów na szybkie podniesienie poziomu energii

Wszyscy mamy te dni, kiedy po prostu nie możemy 'ruszyć'.

Wydaje się, że nasz 'get up and go' wstał i odszedł, całkiem dosłownie.

W takich dniach ważne jest, aby być dla siebie miłym i nie popadać w stres. Jeśli chcesz być produktywny przy biurku, musisz znaleźć sposób na pokonanie tego typu dni i nie bić się za to, że nie czujesz się przekupiony energią w tym konkretnym dniu.

Oczywiście, zapewniając, że jesteś coraz wystarczająco dużo snu każdej nocy pomoże zmniejszyć częstotliwość tych rodzajów dni, ale czasami pogoda, po prostu sposób czujesz, a może zaczynasz schodzić z przeziębieniem, mogą one wszystkie wpływać na poziom energii i produktywności.

Jeśli masz jeden z tych dni i siedzisz na swoim krześle biurowym zastanawiając się, gdzie podziała się twoja motywacja, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby dać sobie szybki zastrzyk energii. Miejmy nadzieję, że dzięki temu dotrwasz do końca dnia, kiedy to będziesz mógł zaliczyć ten dzień do udanych i zacząć od nowa następnego dnia.

5 sposobów, aby zwiększyć swoje poziomy energii i produktywności dość szybko obejmują:

  1. Wypij szklankę wody - Bycie odwodnionym może szybko wytrzeć energię z twojego życia i zostawić cię podatnym na ból głowy i zmęczonym. Wypij szklankę wody i zobacz, jak twoja energia zaczyna wracać do życia! Oczywiście powinieneś pić wodę regularnie w ciągu dnia, a ogólna zasada to 8 szklanek po 8 uncji dziennie. Miej na biurku butelkę z możliwością ponownego napełnienia i regularnie chodź do fontanny, aby ją napełnić.
  2. Zaczerpnijświeżego powietrza - Upewnij się, że robisz regularne przerwy i wychodzisz na zewnątrz, aby zaczerpnąć świeżegopowietrza , co najmniej kilka razy w ciągu dnia. Doda Ci to energii i skupienia, a także wypełni Twoje płuca tym, co Matka Natura ma do zaoferowania!
  3. Więcej ruchu - Możesz mieć fantazyjne krzesło biurowe, ale nie oznacza to, że powinieneś siedzieć na nim cały dzień bez ruchu! Upewnij się, że wstajesz i poruszasz się tak często, jak tylko możesz, czy to oznacza spacer do magazynu biurowego lub drukarki, czy też szybki spacer do fontanny z wodą. Im więcej się ruszasz, tym bardziej pompujesz krew i tym więcej tlenu dociera do Twojego mózgu. Poprawi to Twoją koncentrację i produktywność, pomagając Ci jednocześnie czuć się zdrowszym i pełnym energii.
  4. Napij się kawy - Choć nie powinieneś polegać na kawie, która podniesie cię na duchu, gdy poczujesz się ociężały, jednafiliżanka może wystarczyć, by podnieść cię na duchu i sprawić, że przejdziesz przez cały dzień w duchu produktywności. Staraj się unikać mlecznych odmian kawy, jeśli chcesz uniknąć spożywania dodatkowych kalorii.
  5. Ciesz się garścią orzechów - Istnieje wiele zdrowych przekąsek, które możesz wypróbować, co zwiększy Twoją koncentrację i produktywność, ale orzechy są uważane za jedne z najlepszych. Migdały i orzeszki ziemne są najlepszymi typami, ponieważ mają wysoką zawartość naturalnego magnezu, a także zawierają kwas foliowy. Dają one dodatkową energię i pomagają komórkom regenerować się i naprawiać.

Większość z nas ma naturalny spadek energii w połowie popołudnia i chociaż jest to powszechne, nie oznacza to, że musisz sobie z tym radzić, pozwalając, aby reszta dnia minęła w bardzo bezproduktywny sposób. Przekąska na właściwe rzeczy, nawodnić swój umysł i ciało i poruszać się więcej.

Są to szybkie i łatwe rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc Ci się ożywić, sprawić, że poczujesz się bardziej skoncentrowany, a w rezultacie zauważysz, że poziom Twojej produktywności wzrasta. Po tym wszystkim, umieścić swój dzień niskiej energii dół do doświadczenia i zacząć od nowa, gdy budzisz się następnego dnia rano.

Story Page