Teoretycznie dziurkacze mogą się między sobą różnić, ale te różnice nie mogą być znaczące. Klasycznie musimy przygotowywać otwory około 5,5 mm i między otworami 80 mm. Chodzi o to, by taki dziurkacz gwarantował pełną kompatybilność z tymi koszulkami i segregatorami, które są obecnie proponowane.
Najbardziej typowe rozwiązania mają dwa klipsy i ringi do archiwizacji. Należy liczyć się z tym, że w sprzedaży są również takie segregatory, które mają również cztery ringi i jeśli taką opcję posiadamy trzeba mieć także dopasowany do tego odpowiedni dziurkacz. W sprzedaży są już takie, które wykonują cztery dziurki.
Jeszcze innym rozwiązaniem będzie specjalny dziurkacz, który ma regulowane ostrza. W ten sposób będzie można zastosować sobie takie dziurkowanie, które w danym momencie będzie najbardziej odpowiednie. Podobnie jest, gdy chodzi o dziurkowanie i zszywanie można mieć różne możliwości, gdy chodzi o liczbę jednorazowo obsługiwanych kartek. Im większy dziurkacz tym większe możliwości będzie miał na tym polu.
Urządzenie, które dziurkuje większą ilość kartek będzie wymagać większych nakładów siły od użytkownika. Czasami mamy takie propozycje, które mają przedłużoną nieco dźwignię i tym samym można wykonać dziurki łatwiej. Jeśli dziurkacz ma się dobrze sprawdzać musi mieć przygotowywaną solidną konstrukcję. Jest to bardzo ważna sprawa, ponieważ im solidniejsza konstrukcja tym lepsza wydajność oraz trwałość takiego urządzenia.
Dobrze będzie, jeśli występują elementy metalowe, a jeśli będzie plastik to muszą one być odpowiednio wzmocnione. To wszystko ma duże znaczenie i należy brać pod uwagę by mieć pewność, że w praktyce segregator dobrze się sprawdzi. Znaczenie dla pracy dziurkacza mają także zastosowane ostrza, które po pewnym czasie na pewno będą się niszczyć i tym samym będzie również spadać znacząco wydajność tego posiadanego przez nas urządzenia. Warto więc szukać takich rozwiązań, które od strony praktycznej będą jakoś dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań, które mamy.