Trwałość połączenia

W biurze będziemy kleić przede wszystkim papier, kartony, zdjęcia. A wiec będą to takie materiały, dla których nie trzeba mieć jakichś szczególnych spoi. Siły na nie działające nie będą tak znaczące.

Dlatego ważne będzie, by połączenie nie zniszczyło powierzchni. W niektórych sytuacjach stosuje się połączenie tymczasowe, dlatego wtedy warto zastosować rozwiązanie w postaci specjalnych klejów, niepermanentnych, które dają możliwość połączenia tymczasowego. Można wykorzystywać specjalne żelki klejowe na taśmach, ale nie jest to typowy produkt biurowy.

Podział klejów biurowych ze względu na aplikowanie:

Kleje w tubie

Ostatnio te kleje nieco straciły na popularności, ponieważ istnieją inne łatwiejsze możliwości aplikowania i przechowywania kleju, nadal jednak takie w sklepach można znaleźć.

Kleje w sztyfcie

Istnieją już od ponad 40 lat i nadal są bardzo modne przede wszystkim ze względu na wyjątkową łatwość ich nakładania. Taki klej po raz pierwszy przygotowała firma Henkel. To właśnie one niej pochodzą najlepsze sztyfty. Oferowane nam obecnie kleje są zróżnicowane, gdy chodzi o rozmiary. W zależności od tego jak często będzie się je wykorzystywało inny klej będzie trzeba wybierać. Niekiedy stosuje się kleje barwione, które widać po nałożeniu.

Kleje na taśmie

rodzaje klejów Podobnie jak korektory taśmowe będą znajdować się na taśmie i są bardzo wygodne w nanoszeniu. Klej w płynie To nadal ciekawe rozwiązanie, ponieważ przez dozownik będziemy widzieć ile jest kleju nam zostało. Można używać je przez końcówkę z pędzelkiem, albo też specjalne rozwiązanie w postaci delikatnej gąbki, która będzie odpowiadać za nakładanie kleju. Można dzięki takiej formie nakładać sobie równomierną warstwę kleju.

Kleje w aerozolu

To szczególnie wygodne rozwiązanie, gdy będzie się nakładać klej na większej powierzchni, będzie można wygodnie umieścić klej na dużej powierzchni. Jest obecnie kilka firm, które wprowadzają takie rozwiązania do oferty. Kleje w pisaku To natomiast rozwiązanie, które sprawdzi się, gdy klej chcemy nakładać z dużą precyzją i chcemy mieć pełną dokładność tego co robimy.

Story Page