It's Good to Talk

Jeśli chcesz być zdrowy i szczęśliwy w swoim środowisku pracy, jest wiele różnych rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę. Jedną z nich jest nadanie priorytetu swojemu zdrowiu psychicznemu.

Stres w miejscu pracy, niepokój i depresja mogą zbierać żniwo na twoim zdrowiu psychicznym, wpływając na każdą część twojego życia. Jedną z rzeczy, które są regularnie wpływa słabe zdrowie psychiczne jest wydajność w miejscu pracy.

Zanim zaczniemy mówić o tym bardzo ważnym temacie, musimy ustawić scenę. Sprawdź tę infografikę, która mówi o niektórych bardzo otwierających oczy statystykach.

Źródło -https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/677542/Infographic.png

Jak widać, warunki zdrowia psychicznego są na wzrost, a jednym z głównych powodów jest ze względu na niezwykle niesprawiedliwe piętno, które jest nadal dołączone do takich problemów.

Czujemy, że zawodzimy, jeśli zmagamy się z problemami. Nie chcemy się do tego przyznać, więc milczymy i walczymy dalej. Problem jest to, że że kiedy to robisz, nic się nie zmienia, a może być tylko gorzej. Twój nastrój będzie się obniżał, twój niepokój będzie wzrastał, twój poziom stresu będzie uderzał w dach i wszystko to może zacząć wpływać również na twoje zdrowie fizyczne.

Zdrowie psychiczne jest czymś, na czym musimy się bardziej skupić. To, że tego nie widać, nie oznacza, że to nie jest prawdziwe. W miejscu pracy należy zrobić znacznie więcej, aby skupić się na poprawie zdrowia psychicznego.

Co więc możesz zrobić?

Dwie rzeczy - porozmawiać i sięgnąć po pomoc.

Podjęcie pierwszego kroku w kierunku przyznania się do tego, że zmagasz się z problemem, jest najsilniejszą i najodważniejszą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobisz. Jeśli czujesz się zestresowany w pracy, wyciągnij rękę i porozmawiaj ze swoim kierownikiem. Nie będą się z ciebie śmiać, nie będą cię oceniać i nie będą zakładać, że nie radzisz sobie z pracą. Ich rolą jest wspieranie Cię i znalezienie sposobów, które pomogą Ci zmniejszyć poziom stresu.

Jeśli naprawdę czujesz, że nie możesz porozmawiać z menedżerem, możesz poprosić o pomoc swojego lekarza. Pomoże Ci on zbadać, co jest prawdziwym problemem w sercu tego wszystkiego, może zaoferować różne opcje leczenia, aby pomóc Ci przezwyciężyć problem i wspierać Cię w całym procesie.

Mów głośno

Jeśli chodzi o mówienie o świadomości zdrowia psychicznego w pracy, chodzi o coś więcej niż tylko o poprawę produktywności w miejscu pracy, a także o dbanie o pracowników, ponieważ są oni ludźmi i najcenniejszym zasobem miejsca pracy.

Posiadanie otwarte drzwi jest bardzo ważne, jeśli chcesz zachęcić pracowników do przyjścia do Ciebie i omówienia problemów. W ten sposób pracownicy poczują się bardziej swobodnie i będą mogli zwrócić się do Ciebie i porozmawiać o problemach, zanim przerodzą się one w poważne problemy. Taka wczesna interwencja może czasem wystarczyć.

Oczywiście, to niesprawiedliwe piętno również powstrzymuje ludzi przed mówieniem. Każda osoba, z którą stykasz się w ciągu swojego życia, ma problemy ze zdrowiem psychicznym. Wszyscy mamy zdrowie fizyczne, więc wszyscy mamy zdrowie psychiczne. Czasami nasze zdrowie fizyczne jest niskie, a czasami nasze zdrowie psychiczne jest niskie. Skoro doskonale czujemy się rozmawiając o zdrowiu fizycznym, to dlaczego nie czujemy się tak samo otwarci rozmawiając o zdrowiu psychicznym?

Piętno musi zniknąć, i to szybko!

Kiedy twoje zdrowie psychiczne jest biorąc bittering, to jest niemożliwe, aby być produktywne w swojej pracy. Jasne, można rzucić się do pracy i spróbować odwrócić uwagę, ale prawdopodobnie będziesz popełniać błędy i znaleźć się w kierunku wypalenia w wyniku. O wiele lepiej jest spróbować porozmawiać o tym, co cię trapi i znaleźć drogę przez to, mając u boku odpowiednią pomoc i wsparcie.

Tak więc, w tym Nowym Roku, dlaczego nie uczynić go swoim numerem jeden uchwały mówić o swoim zdrowiu psychicznym, być bardziej świadomi problemów zdrowia psychicznego innych może być doświadczenie i po prostu być bardziej uprzejmy dla wszystkich, w tym siebie.

Story Page