Czy grafika biurowa jest motywująca czy rozpraszająca?

Czy kiedy wchodzisz do jakiegoś pomieszczenia, zwracasz uwagę na dzieła sztuki zdobiące ściany? Większość z nas przynajmniej rzuca na nie okiem, ale czy zwracasz uwagę na to, jak się dzięki nim czujesz?

Dzieła sztuki są nieodłącznym elementem profesjonalnych mebli biurowych, ponieważ nie tylko sprawiają, że przestrzeń staje się bardziej kreatywna i innowacyjna, ale także rozjaśniają nudne pomieszczenie. Jeśli biuro składa się z ciemnych ścian i szklanego biurka tu i ówdzie, to nie będzie to inspiracja dla nikogo. Jeśli jednak dodasz do niego kilka osobliwych, starannie przemyślanych dzieł sztuki, przestrzeń stanie się kreatywna i inspirująca.

Aby dowiedzieć się, dlaczego tak jest i dlaczego powinieneś pomyśleć o wprowadzeniu kolorowych dzieł sztuki do swojego nowoczesnego biura, zapoznaj się z tą przydatną infografiką na temat psychologii kolorów.

Źródło: www.webfx.com/blog/web-design/psychology-of-color-infographic

Jak widać, niektóre kolory wywołują określone nastroje. Jeśli dodasz do tego kombinację kolorów, w przypadku różnych rodzajów dzieł sztuki, uzyskasz znaczne korzyści w zakresie produktywności.

A więc, czy uważasz, że grafika rozprasza Cię, czy też jest dla Ciebie głównym motywatorem?

Story Page